تحقیقات بازار یا Market Research اصطلاحی است که به روند جمع‌آوری اطلاعات در مورد مخاطبان هدف و بازار هدف اشاره دارد. نقش اصلی تحقیقات بازار این است که به یک شرکت یا یک سازمان کسب‌وکار با نمایش عمیق از مشتریان یا مصرف‌کنندگان به‌منظور برآوردن نیازهای خود بهتر کمک کند. این فرآیند از تحقیقات بازار قادر به رقابت با بازیکنان دیگر در همان صنعت است و به تجزیه و تحلیل چیزهایی مانند اندازه بازار، رقابت و نیازهای بازار کمک می‌کند.

در واقع تحقیقات بازار، جمع آوری و تجزیه و تحلیل سیستماتیک و هدفمند از داده‌هایی در مورد بازار هدف، رقابت و محیط است. تحقیقات بازار تکنیک‌ها و روش‌های تحلیلی و آماری برای جمع‌آوری و تفسیر اطلاعات به شکلی منظم است. این فرآیند شامل پژوهش‌های اجتماعی در محیط کسب‌وکار است.

روش‌های کشف علمی که برای تصمیم‌گیری بازاریابی استفاده می‌شود. به‌طور کلی شامل: 1- مطالعه بازار: شناسایی یک بازار خاص و اندازه آن و ویژگی‌های دیگر. 2- مطالعه محصولات: شناسایی یک نیاز یا خواسته از ویژگی‌های محصول یا خدمات که موجب رضایتمندی می‌شود. 3- مطالعه مشتریان: شناسایی ترجیحات، انگیزه‌ها و رفتار خرید مشتریان هدف است. اطلاعات برای تحقیقات بازاریابی از مشاهده مستقیم مصرف‌کنندگان (از جمله در فروشگاه‌های خرده فروشی)، نظرسنجی ایمیل، شماره تلفن یا مصاحبه چهره به چهره از منابع منتشر شده (مانند اطلاعات آمارگیری جمعیتی) جمع‌آوری می‌شود. هدف از هر پروژه تحقیقات بازار رسیدن به افزایش درک موضوع است. در حال حاضر با رقابتی‌تر شدن بازارهای سراسر جهان، تحقیقات بازار در دستور کار بسیاری از سازمان ها، اعم از بزرگ یا کوچک قرار گرفته است.

در تحقیقات بازار، از دو روش شناسی کمی و کیفی جهت شناسایی عقاید، احساسات و تجربه زیسته مشتریان بالقوه، و همچنین آزمایش شاخص ها و پدیده های مختلف بر طرز تفکر و تلقی مشتریان، استفاده می‌گردد.

 

خانواده رویای زیبا مفتخر است که تا کنون برای بیش از 8 شرکت تولیدی و خدماتی، پروژه تحقیقات بازار را اجرایی نموده و سبب فهم عمیق و برنامه ریزی دقیق، برای نفوذ به ژرفای ذهن مشتریان گردیده است.

 

لازم به ذکر است که امروزه، بیش از روش های کمی، روش های کیفی، در شناخت بهتر و بیشتر مشتریان، مفید می باشد. در روش های کیفی، ما با مشتریان وارد گفتگو و مصاحبه شده و متغیرها و شاخص های ذهنی آنها نسبت به برند، محصول، کیفیت، نوآوری و برتری محصولات و یا خدمات را نسبت به رقبا استخراج مینماییم. دو سبک و شیوه متداول و اثربخش در این زمینه، استفاده از تکنیک استنباط استعاری زالتمن (ZMET) و همچنین سبک مصاحبه نردبانی (Ladder Interview) می باشند که در گروه تحقیقات بازار خانواده رویای زیبا مورد استفاده قرار میگیرند.

 

برای انجام مذاکره، تحلیل سازمانی و سپردن پروژه تحقیقات بازار شرکت خود، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

 

0912-2116413

 

حمیدرضا تفقدی

 

سفارش پروژه

از طریق فرم زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید و فایل های خودتان را برای بررسی کارشناسان ما ارسال نمایید. تمامی فایل ها بررسی و از طریق پیامک به شما اطلاع داده میشود.
حداکثر 10 فایل
فایل های مجاز jpg, jpeg, docx, doc, sav, rar, zip, png, pdf, exel, txt
 

0912-2116413

 

               support@royayeziba.com                 

info@royayeziba.com  

hr.tafaghodi@yahoo.com

 راهنما   | درباره ما  تماس با ما

 

تمامی حقوق این سایت محفوظ است